Hakkımızda

Keramika;

Geleneksel yöntemlerle üretilen seramik üretimini yenilikçi, modern dokunuşlarla harmanlayarak farklı bir heyecan ve renk getirme düşüncesiyle, ÜNSA A. S. Bünyesinde %100 yerli sermaye ile 2006 yılında üretim hayatına başlamıştır.
Bugün bünyesinde çalışan 1500 kişilik uzman kadrosu, Tasarım, Ar-Ge ve İnovasyon odaklı üretim anlayışıyla Türkiye’de ve dünyada Sofra Üstü Sunum grubunda seramik sektörünün önemli aktörlerinden biri haline gelmiştir.
Kuruluşundan bu yana, Çalışan ve Müşteri Memnuniyetini önemseyen, aynı zamanda asla taviz vermeden benimsediği Kalite Yönetimi Anlayışıyla Kütahya 1. Sanayi Bölgesinde 50.000 metrekarelik alanda yüksek teknolojiye sahip, iyi donanımlı üretim tesislerinde, tedarik ettiği yüksek kaliteli hammaddeleri kullanarak 200’ün üzerinde farklı renk ve 750 den fazla model ile ayda 5 milyon adet üretim yapan Keramika, kulvarında Türkiye’de en fazla üretim yapan firma durumundadır.

Her yıl, sektörü yakından ilgilendiren Moda, Sanat, Gastronomi, konularındaki yenilikleri takip ederek oluşturduğu koleksiyonları tarihi, kültürel ve geleneksel dokunuşların yanı sıra modern yaklaşımlarla harmanlayarak kullanıcıların beğenisine sunarak, Türkiye’de ve Dünyada Sofra Üstü Sunum trendlerini belirlemeye katkı sağlamaktadır. Ayrıca, geçmişi arkeolojik kazılarla 7 Bin yıl öncesine dayanan “Seramiğin Başkenti Kütahya’da” şehrin ve ülkenin kültürel, sanatsal, ticari miraslarına sahip çıkma bilinciyle gerçekleştirdiği üretimlerinde geleneksel pişirim süreçlerinin yanı sıra, daha yüksek ısılarda fırınlayarak oluşturduğu farklı doku ve özel sır efektleriyle, kullanıcılarına bambaşka bir tecrübe sunmayı da hedeflemektedir. Bünyesinde yer alan Tasarım Merkezinde geliştirdiği ürünleri Türkiye Genelinde; 34 ilde 79 satış noktasında, fabrika satış mağazalarımız, yetkili bayi ağımız ve online satış kanallarımızla müşterimizle buluşturmaktadır.
Dünyada ise, 6 Kıtada 68 Ülkeye üretimimizin %50’den fazlasını ihraç ederek global pazardaki yerini sürekli genişletmektedir. Keramika, seramiği sanat ürünü olarak gören bakış açısıyla üretmeye ve gelişmeye devam ediyor.

Üretimlerimizde doğaya saygılı ve çevre dostu önemli yatırımlara ve yeniliklere imza atılmasını asli görevimiz olarak kabul ediyoruz.

EMİN YÜCE

Genel Müdür

Seramiğin Global Markası Olmak

Geçmişi arkeolojik kazılarla 7 Bin yıl öncesine dayanan “Seramiğin Başkenti Kütahya’da” şehrin ve ülkenin kültürel, sanatsal, ticari miraslarına sahip çıkma bilinciyle gerçekleştirdiği üretimlerinde geleneksel pişirim süreçlerinin yanı sıra, daha yüksek ısılarda fırınlayarak oluşturduğu farklı doku ve özel sır efektleriyle, kullanıcılarına bambaşka bir tecrübe sunmayı da hedeflemektedir. Bünyesinde yer alan Tasarım Merkezinde geliştirdiği ürünleri Türkiye Genelinde; 34 ilde 79 satış noktasında, fabrika satış mağazalarımız, yetkili bayi ağımız ve online satış kanallarımızla müşterimizle buluşturmaktadır.Dünyada ise, 6 Kıtada 68 Ülkeye üretimimizin %50’den fazlasını ihraç ederek global pazardaki yerini sürekli genişletmektedir. Keramika, seramiği sanat ürünü olarak gören bakış açısıyla üretmeye ve gelişmeye devam ediyor.

17 YILLIK

TECRÜBE

1500+

ÇALIŞAN

+70.000.000

ÜRETİM

50.000 m²

ÜRETİM ALANI

Kilometre Taşları

ÜNSA A.Ş. bünyesinde 1972 yılında Madencilik sektörü ile başlayan hikayemiz,
2006 yılından bu yana Keramika markasıyla seramik sektöründe faaliyetlerine devam ediyor.