Image Alt

Keramika

Keramika’da Çevre Farkındalığı: Bitkisel Atık Yağlar Sabuna Dönüştü

Çevreyi koruma ve gelecek kuşaklara yaşanılır bir dünya bırakma düşüncesiyle Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz “Çevre Farkındalığı: Bitkisel Atık Yağların Geri Dönüşümü” projemizde topladığımız bitkisel atık yağlar, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından sabuna dönüştürüldü.

Keramika Sosyal Tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İbrahim Çatladan, Kütahya Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Okur, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Özünlü ile birlikte KSBÜ akademisyenleri, il müdürlüklerimizin temsilcileri, öğretmenlerimiz, öğrenciler, Keramika Yönetim Kurulu ve personelleri katılım sağladılar.
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Müzik Topluluğu’nun müzik dinletisi ile başlayan etkinlik, KSBÜ SİRAT ve Genç TEMA Öğrenci Topluluklarının Kâğıt Atıkların Geri Dönüşümü ile ilgili kısa filmlerinin gösterimi ile devam etti.
Projeye destek veren KSBÜ öğrenci topluluklarına ve Keramika personellerine günün anısına hediye takdimi sonrasında atık yağlardan elde edilen sabunlar hediye edildi.
Daha Temiz Çevre ve Güzel Bir Gelecek için, Keramika ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz bu projeye katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.