Image Alt

Keramika

Dünyada 11.11 ve Kasım Kampanyaları

    Kasım ayının heyecanla beklenen indirim festivali geldi çattı! 11.11’i özel yapan nedir? Neden bu tarihte tüm siteler çeşitli indirimleriyle müşterilerle buluşur? Evet, bu soruları sorduğunuzu duyar gibiyiz. O halde çeşitli kampanyalarla sizlerle buluştuğumuz bu özel günün hikayesi neymiş bakalım;

    Dünyada Black Friday olarak bilinen, ülkemizde ise ‘’Efsane Cuma, Muhteşem Cuma’’ gibi farklı şekilde isimlendirilen alışveriş günü çılgınlığını bilirsiniz. Amerikalılar Şükran Gününden sonra gelen ilk Cuma Gününü Black Friday olarak adlandırıp çılgınca indirimler yaparak kutlar. Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar. Mağazalarda izdiham ve kuyruklar oluşur.

    Yıllardır kutlanan bu alışveriş çılgınlığıyla rekabet etmek isteyen Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, bu indirimlere biraz içerlemiş olacak ki Çin kültüründe “Yalnızlar Günü/Bekarlar Günü” olarak bilinen 11 Kasım gününü kendi alışveriş günü olarak kullanmayı seçmiş ve günümüze kadar gelen bu efsanevi alışveriş gününün yaratıcısı olmuştur.

Peki ya neden Bekarlar Günü? Diyorsanız eğer 11.11’in anlamına biraz daha yakından bakabiliriz…

    ‘’11.11’deki 4 tane 1 rakamına dikkat çekmek isteriz. Bu 1 rakamları aslında 4 yalnız erkek arkadaşı temsil ediyor.’’

    Yalnızlıktan muzdarip olan 4 bekar arkadaş bu günün yeterince coşkuyla kutlanmadığını düşünecek ki 11 Kasım Bekarlar Gününü onurlandırarak özel festivaller ve kutlamalar yapma kararı aldı. Böylece 11.11 indirim festivali çeşitli kampanya ve fırsatlarla alışveriş severlerle buluşmaya başladı.

Biz de bu günü onurlandırmak amacıyla devasa kampanyalarla sizlerle buluştuk. Keramikashop.com‘da yer alan Kasım ayı kampanyalarını kaçırmamak için aşağıda yer alan bağlantıyı tıklayarak bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Keramikashop İnstagramKeramikakeramika