Image Alt

Keramika

Keramika Kuluçka Merkezi Açıldı

Türkiye’ de ve Dünyada züccaciye sektöründe güçlü bir geçmişi olan Keramika, Dumlupınar Üniversitesi yöneticileri ile birlikte yürütülen Dumlupınar Tasarım Teknokent Kuluçka Merkezi’ne verdiği destekle İnovasyon, Bilişim ve Eğitim alanlarında da fark yaratmaya devam ediyor

     2020 Yılı Ekim ayında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Dumlupınar Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz ve Keramika Yöneticileri ile gerçekleştirilen toplantıda ele alınan kuluçka merkezi kısa sürede şekillenerek açılışa hazır hale geldi. Kütahya Valisi Sayın Ali Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ömer Köse, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal , DPÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Hasan Göçmez, Prof. Dr. Mustafa Aydın, Genel Sekreter Prof. Dr. Atilla Batur, Dumlupınar Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, Kütahya İl Özel İdare Müdürü Murat Koyak ve Keramika Yöneticilerinin katılımları ile açılışı gerçekleştirilen Keramika Kuluçka Merkezi, Sanayi- Üniversite İşbirliği’ nin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.


Dumlupınar Üniversitesinde özellikle lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim gören, ‘Benim de projem var’ diyen gençlerin Teknokent’ de çalışmasının önünü açarak, projelerinin hayata geçirilmesini sağlayacak merkezin açılışında konuşma yapan Keramika Genel Müdürü Emin Yüce: “Sizlerin de yakından takip ettiğiniz üzere Kütahya’mızda Organize Sanayilerimiz sürekli genişliyor ve ciddi yatırımlar yapılıyor. Pandemi sürecinde de üretimin ve ihracatın ne kadar önemli olduğu bir kez daha tescillendi. Teknolojinin getirdiği kolaylıklar da sanayide dönüşüme yol açmaya başladı. Özellikle küresel salgın bu dönüşümü hızlandırdı. Bilişim teknolojileri kullanımları, sanayi işletmelerinde bir seçenek değil neredeyse zorunluluk halini almaya başladı.


Artık yeni iş modelleri, farklı yeterliliklere sahip insan kaynağına olan ihtiyacı ortaya çıkarıyor. Yeni fabrikaların da nitelikli elemanlara, otomasyon, İnovasyon ve bilgi işlem alanında destekleyecek tedarikçilere ihtiyacı var. Kütahya Tasarım Teknokent bünyesinde kurulan Keramika Kuluçka Merkezinin de Kütahya sanayisine çok fazla destek vereceğine, sanayinin gelişmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.


Sayın Rektörümüz, Sayın Teknokent Müdürümüzle birlikte bizleri ziyaret ederek Kuluçka Merkezi’nden bahsettiklerinde, merkezin kuruluş amacının yeni girişimcileri desteklemek ve iş dünyasına nitelikli eleman yetiştirmek olması bizi çok heyecanlandırdı. Tekliflerini olumlu karşılayarak hemen çalışmalara başladık. Bu projeyi hızlı bir şekilde hayata geçiren Keramika’daki ve Teknokent ’deki arkadaşlarımıza teşekkür eder, böyle bir fırsatı bize sağladıkları için Sn. Rektörümüze şükranlarımızı sunarız. Son olarak, Kuluçka Merkezinde gelişecek yeni fikirlerin, yeni projelerin iş dünyasına katma değer sağlamasını temenni eder, Keramika Kuluçka Merkezinin şehrimize ve sanayimize hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.